Pricekajte trenutak.
BHTelecom riješava problem sa vanjskim linkom.Moguce poteškoce prilikom surfanja.
-TM87 - Breza-
English French German Greek Italian Polish Russian Spanish Turkish

Postavi na FaceBook
Izvještaj: ŽELJEZNIČAR - Sarajevo 0:0 Štampa

Mnogi su od večerašnjeg derbija na Grbavici očekivali mnogo, a na kraju su se i jedan i drugi tim morali zadovoljiti neriješnim rezultatom.

Iako je sudija Kaplan u 30. minuti sasvim opravdano isključio tri igrača, dva iz reda ekipe Sarajeva (Muharemovića i Gutića) te jednog iz Željezničara (Popovića), ne možemo se oteti dojmu da je upravo taj trenutak na jedan način i pokvario ovaj derbi.

Željezničar je tokom većeg dijela susreta bio dominatnija ekipa dok su se komšije sa Koševa orijentisale na čuvanje svog gola u čemu su na kraju i uspjeli.

Na samom početku utakmice, odnosno u trećoj minuti susreta, Višća je zaprijetio golu Hamzića ali je lopta otišla iznad gola. Nedugo zatim, isti igrač fino je ušao u šesnaesterac ali u posljednji trenutak reagovao stoper gostiju, Gutić i otklonio opasnost ispred Hamzićevog gola.

Željezničar je i u nastavku susreta bio dominatnija ekipa, u 20. minuti iskosa je centirao Zeba a ispred Ćuluma loptu izbio Avdić.

Pet minuta poslije, zaprijetilo je i Sarajevo preko Kojaševića koji šutira daleko iznad gola. Sve je mirisalo na to da će se igra u narednih nekoliko minuta potpuno otvoriti i da ćemo gledati dobru utakmicu, no kasnije će se ispostaviti da se današnji derbi završio u 30. minuti susreta.

Muharemović je faulom zaustavio igrača domaćih, Gorana Markovića te nakon gužve na terenu dobio drugi žuti karton, odnosno crveni. Najžešći u koškanju na terenu u tim trenucima bili su Popović iz Željezničara te Gutić iz Sarajeva pa je sudija Kaplan obojici zasluženo pokazao crvene kartone.

Iako na odluku sudije Kaplana nemamo nikakvih primjedbi, ostaje
žal što su isključena čak tri igrača što je u nastavku uticalo na dosta lošu igru na terenu.

Željezničar je u nastavku susreta bio dosta ofanzivniji dok se bordo tim odlučio na čuvanje svog gola i do kraja prvog dijela mreže se nisu zatresle.

Ekipa Željezničara vjerovatno je u drugom poluvremenu imala veliku želju da dođe do pobjede s obzirom da su bili u prednosti jer su imali igrača više na terenu. No, u nastavku smo gledali poprilično lošu i dosadnu igru, igralo se većinom na sredini terena.

U 56. minuti susreta po desnoj strani je prošapo Bešlija, ubacio za Višću čiji je šut u posljednji trenutak izblokirao Torlak. Već u narednom napadu svojih čuvara u kaznenom prostoru se fino oslobodio Goran Marković, uposlio Savića koji je bio neprecizan.

Veliku priliku u 75. minuti, propustio je Elvis Mešić koji nije uspio pogoditi mrežu Hamzića nakon dobrog ubačaja Mirsada Bešlije.

Upravo Bešlija, nekoliko trenutaka kasnije se našao u dobroj prilici ali je previše driblao te izgubio loptu.

Sigurno najbolju priliku da Željezničaru donese pobjedu u današnjem susretu u 82. minuti propustio je Zajko Zeba, u napadu Željezničara, Hamzić koji je izletio na loptu se sudario sa Bešlijom, lopta se odbija do Zebe koji sa 5-6 metara ne uspijeva pogoditi gol Sarajeva iako je golman Hamzić ležao na travi.

Rezultat se na razočarenje mnogih koji su danima iščekivali ovaj derbi nije promjenio, 96. derbi između Željezničara i Sarajeva završen je rezultatom 0-0.

Ovim rezultatom sigurno mogu biti zadovoljniji iz ekipe Sarajeva s obzirom da su sa igračem manje na gostujućem terenu uspjeli doći do boda. Sa druge strane, Amar Osim može žaliti za dva izgubljena boda na domaćem terenu.

Stanje na tabeli Premijer lige nakon ove utakmice se nije promjenilo, Sarajevo je ostalo na 2. poziciji sa 21 bodom što je tri manje od prvoplasiranog Borca i dva više od Željezničara koji se nalazi na 3. poziciji te Širokog Brijega koji se nalazi poziciju niže sa istim brojem osvojenih bodova.