Pricekajte trenutak.
BHTelecom riješava problem sa vanjskim linkom.Moguce poteškoce prilikom surfanja.
-TM87 - Breza-
English French German Greek Italian Polish Russian Spanish Turkish

Postavi na FaceBook
Izvještaj: ŽELJEZNIČAR - Drina 2:0 Štampa
Fudbaleri Željezničara na teren su izašli sa transparentom na kojem je pisalo ''Bešo, uz tebe smo'', kao znak podrške fudbaleru ''plavih'' Mirsadu Bešliji kojem je preminuo otac. Prije početka utakmice, minutom šutnje i gledaoci na ''Grbavici'' su odali počast ocu fudbalera koji je ovaj klub zadužio kao jedan od najboljih fudbalera u posljednjih 10-tak godina.

Sama utakmica počela je pritiskom domaćih. Već u 2. minuti Zeba pokušava, ali lopta odlazi pored gola. Isti igrač već u sljedećem napadu sjajno izvodi slobodan udarac, ali golman gostiju sigurnom intervencijom otklanja opasnost. S druge strane, prvu priliku za goste imao je Sredojević koji je u 6. minuti šutirao iz slobodnog udarca ali lopta odlazi preko gola kapitena Šehića. U 14. minuti sporna situacija. Zeba je iz slobodnog udarca pronašao Rovčanina koji postiže gol, ali ga sudija poništava jer nije znak da se lopta vrati u igru. Željo je prvo poluvrijeme konstantno napadao, ali se za vodstvo morala čekati 22. minuta. Gužvu nakon jednog prekida najbolje je iskoristio Srđan Savić te doveo svoj tim u vodstvo. Asistirao je Lazar Popović.

Nakon toga, i Drina prijeti ali uglavnom šutevima iz velike daljine bez velike opasnosti po gol Željezničara. Najizgledniju priliku propušta Kikanović pred kraj prvog dijela. Lijepo je šutirao sa vrha šesnaesterca ali lopta odlazi pored gola. Igrao se 42. minut susreta. Dobre prilike za domaće do kraja poluvremena su propustili Elvir Čolić, Rovčanin i agilni Zeba u više navrata.

Na odmor se dakle otišlo sa minimalnim vodstvom Željezničara.
Drugi dio ''plavi'' su otvorili još ofanzivnije, što je donijelo rezultat već u 3. minuti nastavka. Zeba je šutirao sa distance, lopta u putu prema golu pogađa jednog gostujućeg fudbalera, mijenja smijer i vara golmana Maksimovića. Bilo je to već sigurno vodstvo ''plavih'' i lijepa zaliha za nastavak meča. I pored vodstva, redale su se prilike Željezničara. Najbolju je propustio Damir Rovčanin koji je sve sjajno uradio, zaobišao golmana ali nije imao sreće - lopta je pogodila stativu. U 59. minutu Popović pokušava makazicama ali lopta odlazi pored gola. Pet minuta poslije, korner izvodi Zeba, Kerla je najviši u skoku i šalje loptu u mrežu ali je gol poništen zbog prekršaja. U 65. minuti umjesto borbenog Rovčanina u igru ulazi Edin Višća s kojim igra ''plavih'' postaje još ofanzivnija. Sjajan pokušaj mladog reprezentativca bilježimo u 68. minuti kada je topovski šutirao ali je golman gostiju krajnjim naporom otklonio opasnost.  Do kraja utakmice, Višća je povremeno prijetio dalekometnim šutevima, a dobru šansu propustio je ponovo Kerla koji je nakon prekida bio neprecizan.

Gosti su i dalje prijetili dugim loptama i šutevima s distance, ali bez opasnosti po gol Šehića. Najbolju situaciju imali su u 87. minuta kada je Papović iz sjajne situacije šutirao pored gola. Utakmica na Grbavici završila je rezultatom Željezničar - Drina 2:0.