Pricekajte trenutak.
BHTelecom riješava problem sa vanjskim linkom.Moguce poteškoce prilikom surfanja.
-TM87 - Breza-
English French German Greek Italian Polish Russian Spanish Turkish

Postavi na FaceBook
Izvjestaj: Široki brijeg - ŽELJEZNIČAR 4:1 Štampa

U derbi utakmici šestog kola Premijer Lige BiH, Široki Brijeg je na pecari savladao gosta ekipu Željezničara rezultatom 4:1.

Široki Brijeg je nadigrao aktuelnog bh. prvaka i sasvim zasluženo upisao nova tri boda. Već u prvim minutama Široki je poveo. Kapiten Dalibor Šilić je iz slobodnog udarca matirao Ibrahima Šehića. Domaći su, i pored ranog vodstva, napadali gol gostiju iz Sarajeva.

U 14. minuti Wagner je dobro šutirao, ali Šehić odbranio. Široki je povisio na 2:0 u 17. minuti. Dalibor Šilić je izveo korner sa desne strane, a Mateo Roskam glavom pogodio mrežu danas nemoćnog Šehića. Dva minuta kasnije, Bogičević pokušava zaprijetiti domaćem golmanu Bandoviću iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi visoko iznad gola.

Nedugo nakon toga, Zeba je centrairao, a Bogičević šutirao ravno u ruke Bandovića. Dobru priliku na drugoj strani propušta Wagner, kada je na ubačaj Šilića glavom šutirao iznad gola Šehića. Isti igrač dvije minute kasnije ponovo glavom pokušava, no i ovaj put iznad gola.

U 36. minuti Mateo Roskam sjajno šutira sa 17 metara, gostujući golman izbacuje u korner. Do kraja prvog dijela, Širokobriježani su došli i do trećeg gola. Sjajna akcija domaći, Wagner je povukao loptu, potom dodao do Šilića, ovaj sjajno centrirao na drugu stranu gdje je najspretniji Roskam, koji postiže svoj drugi gol na današnjoj utakmici.

Bandović je fantastično odbranio udarac Bogičevića glavom u 54. minuti, a minut kasnije Željezničar je smanjio prednost domaćih na 3:1. Zeba je srušen u šesnaestercu domaćih, a isti igrač je bio siguran realizator najstrožije kazne.

Ivanković je u 60. minuti sjajno šutirao, no Šehić je bio siguran. Širokobriježane kao da je uzdrmao taj pogodak Zebe, pa su ponovo krenuli furiozno, što im je u 66. minuti donijelo novi pogodak. Wagner je majstorski proigrao Roskama koji bježi odbrani gostiju i loptu šalje pored Šehića za 4:1 i svoj hat-trick.

Do kraja utakmice se ništa nije promijenilo, a možemo slobodno reći da su jedina svijetla tačka gostiju vjerni navijači.