Pricekajte trenutak.
BHTelecom riješava problem sa vanjskim linkom.Moguce poteškoce prilikom surfanja.
-TM87 - Breza-
English French German Greek Italian Polish Russian Spanish Turkish

Postavi na FaceBook
Izvjestaj: ŽELJEZNIČAR : Leotar 8:0 Štampa

Ekipa Željezničara je u dolini cupova odigrala susret sa ekipom Leotara pred veliki okršaj sa Širokim Brijegom u okviru 6.kola premijer lige.

Igrači Željezničara na terenu nisu bili nimalo ravnodušni prema gostima iz Trebinja, te su ih kući ispratili sa čak 8 pogotka u mreži!

Utakmici je prisustvovalo oko 6 hiljada gledalaca koji su mogli vidjeti zaista odličnu utakmicu, posebno u prvih 45 minuta. Nije se dugo čekalo na prvi pogodak. Mrežu gostiju načeo je Zajko Zeba u 19. minuti. Samo tridesetak sekundi poslije, Popović se najbolje snalazi u gužvi i povećava vodstvo na 2:0
Kada se očekivalo mirno privođenje poluvremena kraju, novo uzbuđenje na Grbavici. Prvo je Svraka postigao prelijep pogodak za 3:0, potom Zeba sjajnu asistenciju Bešlije pretvara u 4:0 da bi poluvrijeme iz snova završio Damir Rovčanin svojim drugim golom u sezoni za 5:0.

Na odmor se otišlo sa neočekivano visokom prednošću.

U nastavku prvo jedan period mirnije igre, a od 78. minute nastavila se raspodija u plavom. Lazar Popović po šesti put na ovoj utakmici matira golmana Trebinjaca, a samo tri minute kasnije u strijelce se upisuje je Srđan Savić za 7:0.
Konačnih 8:0 postavlja Popović pet minuta prije kraja, s čim napadač Želje postiže svoj hat-trick.

Željezničaru je ovo treča pobjeda, a Leotaru već treći prvenstveni poraz. U narednom kolu će Željo ici ugoste Širokom, a Leotar će u Tuzlu na noge Slobodi.