Pricekajte trenutak.
BHTelecom riješava problem sa vanjskim linkom.Moguce poteškoce prilikom surfanja.
-TM87 - Breza-
English French German Greek Italian Polish Russian Spanish Turkish

Postavi na FaceBook
Izvjestaj: Travnik - ŽELJEZNIČAR 2:1 Štampa
Fudbaleri Travnika u prekrasnom ambijentu na stadionu «Pirota», pred oko 2.500 gledalaca, od čega je barem 500 bilo iz Sarajeva, savladali su ekipu Željezničar sa 2:1.

Bila je to zanimljiva predstava, a posebno je interesantan bio njen prvi dio u kojem su pala sva tri gola. Od aktuelnog prvaka očekivalo se mnogo više, jer činjenica da su domaćini bili bolji i sa igračem manje na terenu (skoro cijelo drugo poluvrijeme) mora biti opomena pulenima Amara Osima ukoliko žele odbraniti naslov prvaka BiH. Željin strateg u vatru je gurnuo dva napadača: Popovića i Rovčanina, no to se nije pokazalo dobrim potezom.

Već u 6. minutu domaćin je poveo. Ubacivanje Varupe nije dobro pratio golman Šehić, pa Mujakiću nije bilo teško da sa nekoliko metara zakuca loptu u mrežu. Početno vodstvo dodatno je zbunilo goste koji su se konsolidovali tek sredinom prvog dijela. Udarcima iz daljine pokušali su Zeba i Bogičević, a Bešlija i Popović nisu se snašli u odličnim pozicijama, tačnije oklijevali su, pa su Travničani otklonili opasnost ispred svog gola. U 36. minutu, u jeku napada gostiju, Travnik je udvostručio prednost.

Pranjković je ubacio pred Željin gol, a Čolića je lopta pogodila u ruku što je za sudiju Valjića bio penal. Varupa je bio siguran za 2:0. Kada je Rovčanin u 45. propustio dvije kolosalne prilike za smanjenje vodstva činilo se da će nakon prvog poluvremena rezultat glasiti 2:0, no u sudijskom vremenu Željezničar je ipak smanjio. Popović je oboren u prodoru, a Zeba je «sa kreča» prevario Adilovića za 2:1.
Na startu drugog dijela Sarajčić je zaradio drugi žuti karton pa je morao pod tuš ranije od ostalih igrača što je gostima otvorilo priliku da dođu do povoljnijeg rezultata. No, i sa deset igrača prvi su zaprijetili Travničani. U idealnoj šansi našao se Pajić, no njegov udarac glavom otišao je preko gola Šehića. Iako su imali igrača više igrači aktuelnog prvaka nisu se baš proslavili.

Njihovi napadi bili su bezidejni i spori, a Travničani su i desetkovani bili opasniji. Najbolju priliku propustio je Pajić ispred kojeg je Šehić hrabro intervenisao. Imali su gosti šansu tek u finišu kada je Zebin udarac Adilović skrenuo u korner. Premalo da se kući ponese barem bod.

Travnik - Željezničar 2:1
Strijelci: 1:0 Mujakić u 6, 2:0 Varupa u 36. iz penala, 2:1 Zeba u 45. iz penala. Stadion «Pirota» u Travniku. Gledalaca: 2.000. Sudija: Ognjen Valjić (Banjaluka). Žuti kartoni: Mujakić, Sarajčić, Ribić, Helvida, Adilović (Travnik), Savić, Bešlija (Željezničar). Crveni karton Midhat Sarajčić (Travnik) - drugi žuti u 47. minutu.
ŽELJEZNIČAR: Šehić, Čolić (od 46. Stanić), Mešić, Bogičević, Radovanović, Savić, Svraka (od 65. Perak), Bešlija, Rovčanin (od 46. Višća), Zeba, Popović. Trener: Amar Osim.
TRAVNIK: Adilović, Terzić, Varupa, Ribić, Helvida, Sarajčić, Čurić, Pranjković (od 75. Karađuz), Badrov, Pajić (od 75. Džafić), Mujakić (Šiljak). Trener: Nedžad Selimović.